Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.05.2021, 09:45

Súd v Pezinku bude rozhodovať o prepustení Norberta Bödöra z väzby

Neverejný výsluch je naplánovaný od 16.00 hod.

Súd v Pezinku bude rozhodovať o prepustení Norberta Bödöra z väzby
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku bude rozhodovať vo štvrtok popoludní o žiadosti obvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra o prepustenie z väzby. Potvrdil to jeden z jeho obhajcov Marek Para.

​Neverejný výsluch je naplánovaný od 16.00 hod. Ako dodal advokát, ide o prvú žiadosť o prepustenie Bödöra z väzby od jeho minuloročného zadržania v kauze Dobytkár. Vo väzbe je od 9. júla 2020, keď o tom rozhodol Najvyšší súd.

Koncom marca tohto roku Najvyšší súd rozhodol, že Bödör ostane vo väzbe do 1. septembra 2021. Zamietol jeho sťažnosť voči predchádzajúcemu rozhodnutiu ŠTS, pracovisko Banská Bystrica. Vo väzbe zostávajú aj spoluobvinení Peter Kuba a Ľubomír Partika.

Počas akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.