Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2021, 13:56 Aktualizované dňa 20.05.2021 o 11:00

Milanová: Na mzdy v SND bude, pripravujeme i zvýšenie rozpočtu

Natália Milanová uviedla, že po vyhodnotení ozdravného plánu sa pripravuje nový plán rozpočtu.

Slovenské národné divadlo (SND) bude mať na mzdy a na dobrej ceste je aj schválenie rozpočtového opatrenia, ktoré má divadlu zvýšiť disponibilné zdroje podľa toho, ako to vedenie divadla zadefinovalo Ministerstvu kultúry v ozdravnom pláne. Po rokovaní vlády o tom uistila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO).

Reagovala na vyjadrenia šéfa SND Mateja Drličku, že súčasné rozpočtové nastavenie divadla ohrozuje nielen začiatok novej divadelnej sezóny, ale už aj vyplácanie miezd v najbližšom období.

Milanová uviedla, že po vyhodnotení ozdravného plánu sa pripravuje nový plán rozpočtu a v najbližších týždňoch má vedenie rezortu rokovať o jeho schválení a prijatí rozpočtového opatrenia na pôde ministerstva financií.

"Máme dohodu s vedením SND, že budeme presadzovať tú sumu, ktorú si zadefinovali v ozdravnom pláne," uviedla Milanová. Vykrytie potrebných prostriedkov na mzdy sa podľa nej deje nepomerným čerpaním, ktoré má k dispozícii SND.

V súvislosti s problémom v rámci inej divadelnej scény – bratislavským Divadlom Nová scéna a výberom jeho riaditeľa, uviedla, že definitívne rozhodnutie príde v horizonte jedného – dvoch dní. Zopakovala, že z jej pohľadu nebolo výberové konanie v poriadku. "Som vnútorne presvedčená, že konflikt záujmov ovplyvnil výsledok," uviedla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.