Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.05.2021, 15:01 Aktualizované dňa 13.05.2021 o 15:47

Je známy termín, kedy bude Najvyšší súd rozhodovať o odvolaní v prípade vraždy Kuciaka

Senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil na začiatku septembra 2020 spod obžaloby v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej obžalovaných Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú.

Je známy termín, kedy bude Najvyšší súd rozhodovať o odvolaní v prípade vraždy Kuciaka
Zdroj: archív

O odvolaní v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bude Najvyšší súd rozhodovať 15. júna. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Súd bude riešiť tak odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ako aj odvolanie obžalovaného Tomáša Szabóa. "NS SR určil termín verejného zasadnutia v trestnej veci obžalovaných Tomáša Sz., Aleny Zs. a Mariana K. na 15. júna 2021 o 9.00 h," konkretizovala hovorkyňa.

V tejto súvislosti upozornila, že aj s ohľadom na protipandemické opatrenia s dôrazom na ochranu života a zdravia bude kapacita pojednávacej miestnosti obmedzená.

Senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil na začiatku septembra 2020 spod obžaloby v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej obžalovaných Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Szabóa súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody.

Predsedníčka senátu Ružena Sabová odôvodnila, že nebolo dokázané, že skutok, z ktorého boli obžalovaní, spáchali. Súd odsúdil Kočnera len za nedovolené ozbrojovanie, a to na peňažný trest 5-tisíc eur alebo na náhradný trest väzenia na päť mesiacov. Szabóa zároveň súd uznal za vinného z vraždy podnikateľa Petra Molnára z Kolárova.

Pojednávanie s Kočnerom a spol. sa začalo v januári 2020. Senát zložený z predsedníčky, sudkyne Ruženy Sabovej a sudcov Ivana Matela a Rastislava Stieranku doposiaľ pojednával 22 dní. Obžaloba bola podaná zo šiestich skutkov.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Po dvojnásobnej vražde sa konali pochody za Jána a Martinu a Za slušné Slovensko, ktoré organizovala rovnomenná iniciatíva. Situácia po vražde si vyžiadala zmenu vlády, kabinet Roberta Fica vystriedala vláda Petra Pellegriniho.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.