Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2021, 12:56

Raši chváli slobodný výber vakcíny: Pomôže zaočkovanosti proti Covid-19

Štát podľa člena Hlasu bude presne vedieť, koľko a akých vakcín má objednávať a kam ich má distribuovať.

Raši chváli slobodný výber vakcíny: Pomôže zaočkovanosti proti Covid-19
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slobodný výber vakcíny proti ochoreniu Covid-19 výrazne zvýši zaočkovanosť na Slovensku. Povedal to nezaradený poslanec národnej rady z mimoparlamentného Hlasu Richard Raši.

​Rozhodnutie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) v strane vítajú. Poslanec poukázal na to, že desiatky tisíc ľudí sú ochotní dať sa zaočkovať iba preferovanou vakcínou.

Hovorí, že štát takto bude presne vedieť, koľko a akých vakcín má objednávať a kam ich má distribuovať. Očakáva, že do polroka by sa mala skončiť aj vakcinačná turistika.

Dobrou správou podľa Rašiho je tiež to, že očkovať začnú i všeobecní lekári. Rovnako doplnil, že Hlas navrhoval voľný výber vakcín už oveľa skôr.

Ak by minister na náš návrh pristúpil hneď, štát už mohol mať databázu záujemcov, ktorí sú ochotní dať sa zaočkovať napríklad len Sputnikom, a vedel by, koľko má týchto vakcín objednať,“ dodal.

​Minister zdravotníctva v stredu avizoval, že rezort pripravuje registráciu na očkovanie, v rámci ktorej by si občania mohli voľne vybrať vakcíny na očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Možnosťou by boli aj neregistrované vakcíny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.