Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2021, 11:28

Bývalá poslankyňa Za ľudí Letanovská vstupuje do strany Spolu

Andrea Letanovská pri svojom odchode zo Za ľudí uviedla, že strana nenaplnila potenciál na to, aby bola reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky.

Bývalá poslankyňa Národnej rady za stranu Za ľudí Andrea Letanovská vstupuje do mimoparlamentnej strany Spolu. Oznámila to na stredajšej tlačovej konferencii. Letanovská oznámila svoj odchod zo Za ľudí v sobotu.

V strane Spolu vidí Letanovská priestor pre víziu lepšie fungujúceho zdravotníctva zameraného na pacienta.

​Chce byť súčasťou rozumnej a odbornej alternatívy voči chaosu, ktorý tu podľa nej vládol za posledný rok, ale aj alternatívy voči predchádzajúcim vládam. Upozornila na nízku dôveru občanov.

"Predstavy o vláde slušných a kompetentných ľudí, ktorí si dokážu nielen získať, ale aj udržať dôveru voličov, sa nenaplnili," pripomenula Letanovská. Predseda strany Spolu Juraj Hipš povedal, že Letanovskej konštruktívna kritika vo vládnej koalícii nenašla podporu.

Letanovská pôsobí ako lekárka. O poslanecký mandát prišla po tom, ako sa do parlamentu vrátil Vladimír Ledecký, ktorý odišiel z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

Letanovská pri svojom odchode zo Za ľudí uviedla, že strana nenaplnila potenciál na to, aby bola reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. Nepáči sa jej ani to, ako stranu vedie predsedníčka Veronika Remišová.

V strane Spolu pôsobí aj poslanec NR SR Miroslav Kollár, ktorý tiež odišiel zo strany Za ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.