Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2021, 09:50 Aktualizované dňa 12.05.2021 o 13:48

Očkovanie Sputnikom V môže začať. Rusi dali súhlas, potvrdil Lengvarský

Súčasťou zmeny bude aj to, že vo veľkom začnú očkovať všeobecní lekári.

Očkovanie Sputnikom V môže začať. Rusi dali súhlas, potvrdil Lengvarský

Od 1. júna nastane zmena v očkovaní. Ľudia dostanú na výber vakcínu, ktorou chcú byť zaočkovaní vrátane neregistrovanej vakcíny. Pred rokovaním vlády to potvrdil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Súčasťou zmeny bude aj to, že vo veľkom začnú očkovať aj všeobecní lekári. Tí podľa Lengvarského budú mať k dispozícii všetky vakcíny okrem Pfizeru. 

Oficiálne sa môže začať očkovať aj Sputnikom V. "Máme ruskou stranou definitívne podpísané stanovisko na súhlas na používanie. Zaplatením sa vakcíny stanú našim majetkom," dodal Lengvarský po rokovaní vlády. 

Lengvarský povedal, že ŠÚKL stále oficiálne nedostal všetky potrebné dokumenty z Ruska. Podľa ministra ich získali "z iných zdrojov."

Minister zdravotníctva dodal, že pozastavenie očkovania prvou dávkou látky od AstraZenecy bolo spôsobené hlavne tým, že nemáme dostatok vakcín. Tie, ktoré sú na Slovensku momentálne, sú odložené pre ľudí, ktorí čakajú na druhú dávku. 

V budúcnosti sa však očkovanie touto vakcínou plánuje obnoviť podľa toho, ako budú zabezpečené dodávky.

Všetci, ktorí sú už objednaní na prvý termín očkovania touto látkou dostanú až do spustenia výberu vakcíny Pfizer.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.