Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2021, 10:25 Aktualizované dňa 11.05.2021 o 13:20

Hlas obvinil Mičovského, že mal dať dotáciu svojmu poradcovi. Agrorezort hovorí o zlomyseľnosti

Hlas vyzval premiéra Eduarda Hegera, aby ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského odvolal.

Hlas obvinil Mičovského, že mal dať dotáciu svojmu poradcovi. Agrorezort hovorí o zlomyseľnosti
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Strana Hlas-SD tvrdí, že minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský dal pred Vianocami občianskemu združeniu svojho poradcu dotáciu 20-tisíc eur.

Dotáciu malo dostať združenie Včelársky ekologický spolok, v ktorom má pôsobiť poradca ministra Michal Bizoň. 

Hlas vyzýva na odvolanie

„Mičovský z OĽaNO sa na ministerskej stoličke správa ako Santa Klaus, ktorý rozdáva darčeky „svojim ľuďom“. Nie však zo svojho, ale z peňazí daňových poplatníkov," hovorí poslanec Róbert Puci.

Hlas tvrdí, že Mičovský dal dotáciu združeniu na propagáciu vlastnej činnosti.

"Ide tak o jasnú podporu podnikateľských aktivít spolku, čo je nekalá štátna pomoc a znevýhodnenie ostatných včelárskych organizácií, ktoré sa na Slovensku zaoberajú ekologickým včelárstvom. Občianske združenie poradcu ministra OĽaNO pritom nemá zverejnené ani stanovy a nevyužíva ani transparentný účet," dodáva strana. 

Hlas vyzval premiéra Eduarda Hegera, aby ministra Mičovského odvolal. "Z bielej vrany sa totiž za rok stala čierna straka,“ hovorí Puci. 

Celú dotáciu vrátili, tvrdí rezort

Agrorezort v reakcii pre HN uviedol, že dotácia nebola určená pre poradcu, ale pre Včelársky ekologický spolok na vytvorenie projektu Úle na trenčianskom hrade, ktorý mal slúžiť na vzdelávanie.

"Úle sa však podarilo občianskemu združeniu umiestniť a vybudovať na základe vlastných aj sponzorských príspevkov," povedal hovorca rezortu Daniel Hrežík.

Podľa neho združenie plánovalo v rámci dotácie realizovať ďalšie vzdelávacie akcie, ale kvôli pandémii sa mu ich nepodarilo zorganizovať. 

"A tak občianske združenie vrátilo celú dotáciu ešte začiatkom apríla späť ministerstvu," hovorí Hrežík. Tvrdí, že rezort aj združenie postupovali transparentne a bez pokusu o ponechanie si finančných príspevkov. 

"Zlomyseľnosť tejto politickej strany je poľutovaniahodná," uviedol na adresu Hlasu. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.