Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2021, 09:15 Aktualizované dňa 11.05.2021 o 19:20

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik zostáva naďalej vo väzbe

Dušan Kováčik zostáva vo väzbe kolúznej a tzv. preventívnej.

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik zostáva naďalej vo väzbe
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik ostáva naďalej vo väzbe. Rozhodla o tom v utorok podvečer zákonná sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku Pamela Záleská.

Ako informovala médiá, Dušan Kováčik zostáva vo väzbe kolúznej a tzv. preventívnej.

"ŠTS dnes rozhodol o väzbe už obžalovaného Dušana K. s tým, že rozhodol o jeho ponechaní vo väzbe a konštatoval dôvody aj kolúznej, aj preventívnej väzby. Zároveň samostatným výrokom zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu a túto mu ani jedným z ponúkaných inštitútov nenahradil. Bol nariadený aj termín hlavného pojednávania na 7. až 9. a následne na 13. až 15. júla tohto roku," priblížila zákonná sudkyňa ŠTS.

Ako informoval obhajca obvineného Erik Magál, voči rozhodnutiu sudkyne podali sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd.

Neverejné zasadnutie a výsluch s Kováčikom sa začali v utorok o 9. hodine. Kováčik po prvý raz od svojho minuloročného zadržania požiadal o prepustenie z väzby.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na súd obžalobu na Kováčika obvineného zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a ďalších trestných činov 20. apríla.

Kováčika zadržali a obvinili v októbri 2020 a stále je väzobne stíhaný. Kováčik odvtedy nepožiadal o prepustenie z väzby. Svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka nedávno nezistil dôvody na zrušenie obvinenia Kováčika. Nevyhovel tak návrhu obvineného.

Koncom marca Dušana Kováčika obvinili v novej trestnej veci, a to z prijímania úplatku. Kováčik mal prijať úplatok vo výške 50-tisíc eur od podnikateľa Petra K.

Úplatok sa týka trestnej veci bývalého riaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozefa Roháča.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.