Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2021, 11:00

Strana Za ľudí stojí za Kolíkovou. Ministerka sa dnes stretne s Hegerom

V pondelok má parlament rokovať o vyslovení nedôvery ministerke spravodlivosti.

Strana Za ľudí stojí za Kolíkovou. Ministerka sa dnes stretne s Hegerom
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Koaličná strana Za ľudí stojí za ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a plne ju podporuje. Informuje o tom v stanovisku, ktoré podpísalo celé vedenie strany a všetci poslanci.

"Všetky informácie, ktoré boli účelovo vytrhnuté z kontextu Mária Kolíková úplne zrozumiteľne vysvetlila a jasne dokázala, že nikdy nekonala v rozpore nielen so zákonom, ale ani s dobrými mravmi," tvrdí strana.

Vyjadrenia predstaviteľov Smeru a niekoľkých poslancov OĽaNO označila strana za prekrútené a účelovo použité za účelom diskreditácie ministerky.

"Veríme, že predseda vlády Eduard Heger, ktorý má dôveru strany Za ľudí, jednoznačne odmietne útoky na ministerku spravodlivosti," informuje strana s tým, že premiér sa dnes stretne s ministerkou aj predsedníčkou strany Veronikou Remišovou.

V pondelok má parlament rokovať o vyslovení nedôvery ministerke spravodlivosti. Mimoriadnu schôdzu inicioval Smer. 

Šéf strany Robert Fico ozrejmil, že dôvodom majú byť podozrenia okolo obchodu spoločnosti Elektronika, v ktorej Kolíková figurovala.

Namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna. Zmluvné vzťahy medzi RTVS so spoločnosťou Elektronika má preveriť aj Rada RTVS.

Kolíková obvinenia odmieta a v piatok ich vysvetľovala aj koaličným poslancom. Zo strany OĽaNO však prišlo stanovisko, že ministerkine vysvetlenia nie sú dostatočné. Poslanci však deklarovali, že opozičné odvolávanie nepodporia. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.