Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2021, 15:13 Aktualizované dňa 08.05.2021 o 17:20

Letanovská odchádza zo Za ľudí a kritizuje Remišovú: Pohár pretiekol, už nebude konať v mojom mene

Andrea Letanovská vyčíta Veronike Remišovej aj jej postoj pri dianí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej.

Letanovská odchádza zo Za ľudí a kritizuje Remišovú: Pohár pretiekol, už nebude konať v mojom mene
Zdroj: ZdN, Pavol Funtál

Bývalá poslankyňa Andrea Letanovská vystúpila zo strany Za ľudí. Tvrdí, že strana nenaplnila potenciál byť reprezentantom slušnosti, odbornosti a kultivovanej politiky. 

Podľa nej to bolo čiastočne aj preto, že predsedníčka Veronika Remišová nedokázala uchopiť a rozvíjať odkaz zakladateľa strany Andreja Kisku. 

"V celom jej pôsobení bolo mnoho zaváhaní a neschopnosť zaujať jasný, zrozumiteľný a zásadový postoj, ktorý by reprezentoval postoje väčšiny kľúčových osobností poslaneckého klubu a predsedníctva, kulminovala počas koaličnej krízy zo začiatku marca tohto roku," uviedla na adresu Remišovej.

Kritika kvôli Kolíkovej

Letanovská vyčíta Remišovej aj jej postoj pri dianí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej. Hovorí, že sa predsedníčka strany sa jej zastala len veľmi vlažne a neskoro. 

"Akoby nútene a tým ju nemilosrdne predhodila nielen opozícii, ale aj krvilačným koaličným partnerom. Všetkým, ktorým Mária Kolíková stúpila na otlak," píše Letanovská an sociálnej sieti. 

"A práve táto skutočnosť je pre mňa úplne poslednou kvapkou v pohári. Môj pohár schopnosti akceptácie absurdity a nečistoty politiky pretiekol a už ďalej nebude Veronika Remišová a zvyšok vlády jednať aj v mojom mene. Preto odchádzam," dodala. 

Stranu Za ľudí mrzí, že Letanovská odchádza práve v čase, keď strana a ministerka Kolíková čelia najväčším útokom zo strany opozície.

"Predsedníčka strany Veronika Remišová do ničoho neinvestovala toľko energie v rámci koalície ako do presadzovania agendy v oblasti spravodlivosti, aj keď medzi koaličnými partnermi to nebolo jednoduché. Andrei Letanovskej prajeme v jej ďalšom pôsobení veľa úspechov," uviedli v stanovisku.

Nejde o prvý odchod zo strany

Letanovská sa po voľbách dostala do parlamentu ako náhradníčka za Vladimíra Ledeckého.

Ten však na konci marca odišiel z funkcie štátneho tajomníka a vrátil sa do poslaneckej lavice. Letanovskej tak mandát v Národnej rade zanikol na začiatku apríla. 

Stranu Za ľudí už už pred nedávnom opustili dvaja poslanci. Tomáš Valášek skončil po dovoze Suptnika a neskôr vstúpil do Progresívneho Slovenska. 

Po kritike vlády Igora Matoviča odišiel aj Miroslav Kollár, ktorý sa pridal k strane Spolu. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.