Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2021, 20:22

Korčok ostro kritizoval Blahu: Je nebezpečný politik, prekročil všetky červené čiary

Šéf diplomacie Ivan Korčok označil slová poslanca Smeru Ľuboša Blahu za prejav politického úpadku a hyenizmu.

Korčok ostro kritizoval Blahu: Je nebezpečný politik, prekročil všetky červené čiary
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok vyzval politických predstaviteľov v Národnej rade, aby sa dištancovali od poslanca Smeru Ľuboša Blahu. 

"Konšpirácie poslanca Smeru-SD, že minister zahraničných vecí a európskych záležitosti Ivan Korčok podporil aktivity súvisiace s údajným atentátom na Alexandra Lukašenka, dokazujú, že v súboji politických extrémistov padajú akékoľvek zábrany," uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Blaha v stredu na sociálnej sieti položil otázku, "kde máme záruky, že minister Korčok nefinancoval štátny terorizmus?"

Pýtal sa tiež, či peniaze slovenských daňových poplatníkov neskončili v rukách bieloruskej opozície, ktorá mala pripravovať údajný atentát na Lukašenka. 

"Považujem za prejav politického úpadku a hyenizmu, ak poslanec Národnej rady označí za podporu štátneho terorizmu našu slovenskú pomoc, ktorú poskytujeme bieloruským študentom, rodinám perzekvovaných osôb, alebo novinárom vystaveným represáliam režimu Alexandra Lukašenka," reagoval Korčok. 

Poslanec Smeru podľa ministra prekročil všetky červené čiary v politickej komunikácii. Korčok sa zároveň pýta, či neexistujú právne mantinely, ktoré musia rešpektovať politici. 

Korčok tvrdí, že Blaha je nebezpečný politik. "A preto nestačí nad ním mávnuť rukou, že to je šašo, ktorého si netreba všímať. Veci treba pomenovávať pravým menom," dodal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.