Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2021, 14:55

Droba z funkcie župana neodchádza. Nemyslím si, že ide o také zlyhanie, pre ktoré treba odstupovať, tvrdí

Juraj Droba priznáva, že spravil chybu.

Droba z funkcie župana neodchádza. Nemyslím si, že ide o také zlyhanie, pre ktoré treba odstupovať, tvrdí
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predseda Bratislavského samosprávneho kraj Juraj Droba neodstúpi zo svojej funkcie.

Nemyslím si totiž, že ide o také zlyhanie, pre ktoré treba odstupovať. Vzniknutá situácia ho však mrzí a priznáva, že spravil chybu.

Droba tak reagoval na medializované informácie o tom, že minulý týždeň napriek zákazu vychádzania do noci sedel spoločne s podpredsedom parlamentu Jurajom Šeligom (Za ľudí) a poslankyňou parlamentu Janou Žitňanskou (Za ľudí) v jednom z bratislavských barov.

"Išlo o pracovné stretnutie, na ktorom sme diskutovali o zmenách v sociálnej oblasti programového vyhlásenia vlády. S pánom Šeligom som sa podelil o skúsenosti s touto problematikou na úrovni samosprávy," reagoval Droba.

Stretnutie sa podľa neho neplánovane predĺžilo aj po 21.00 h vzhľadom na veľmi dobrú odbornú diskusiu. Župan však priznáva, že pracovné stretnutie bolo vhodnejšie realizovať v priestoroch Národnej rady.

"Vzniknutá situácia ma mrzí a priznávam, že som spravil chybu. Zároveň si ale nemyslím, že ide o zlyhanie, za ktoré treba odstupovať. Po 14 mesiacoch práce a výsledkoch v boji s pandémiou a jej dosahmi som si nedopatrením predĺžil večierku," uviedol Droba.

Zároveň je presvedčený, že aktuálna pandemická situácia umožňuje prehodnotenie zákazu vychádzania a verím, že vláda tak urobí čím skôr.

Týždenník Plus 7 dní odfotil Drobu, Šeligu a Žitňanskú v podniku v centre Bratislavy, a to v čase zákazu vychádzania. Týždenník píše, že sa stretli vo vnútri podniku.

Šeliga v stredu popoludní oznámil, že sa vzdáva postu podpredsedu parlamentu. Žitňanská informovala, že pre kauzu odchádza z funkcie šéfky parlamentného sociálneho výboru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.