Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2021, 16:00

Ministerstvo mobilizuje ľudí na očkovanie. Spúšťa veľkú kampaň

Prvá fáza kampane potrvá do 27. júna a realizovať sa bude online formou, v rádiu aj televízii.

Ministerstvo mobilizuje ľudí na očkovanie. Spúšťa veľkú kampaň
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ministerstvo zdravotníctva spúšťa začiatkom mája prvú fázu celoslovenskej mobilizačnej kampane zameranej na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Dôraz kladie na zaočkovanie starších ľudí. Povedala to hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

​Stratégia kampane je rozdelená do troch fáz. Prvá fáza kampane potrvá do 27. júna a realizovať sa bude online formou, v rádiu aj televízii. "Počas celého mesiaca máj budú seniori pri vyplácaní starobných dôchodkov dostávať informačný leták o očkovaní," uviedla.

Ako priblížila, vedci či podporné osobnosti vystúpia v rámci televíznych spotov, kde budú komunikovať hlavné apely kampane. Pôjde o mená ako Zuzana Krištúfková, Vladimír Krčméry, virológ Boris Klempa či lekár Peter Sabaka.

"Prostredníctvom rozhlasových spotov o infolinke MZ SR, ktorá už dnes garantuje viac ako 90-percentnú dovolateľnosť, sa zameriame na seniorov," informovala s tým, že na komerčných rozhlasových staniciach sa bude realizovať rozhlasová kampaň "zaočkuj babku", ako aj vedecké odporúčania o očkovaní. Celkovo má ísť o tri spoty.

"V online priestore máme pripravené videospoty odborníkov, ktorí sa vyjadrujú k najčastejším otázkam vo virtuálnom priestore. Regionálna kampaň sa zameriava na zvýšenie povedomia účasti na očkovaní," dodala Eliášová.Ako vyplýva zo zmlúv zverejnených na portáli Centrálneho registra zmlúv, ministerstvo uzatvorilo v posledných dňoch za mediálny priestor na účely kampane finančné prostriedky zatiaľ vo výške viac ako 264-tisíc eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.