Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2021, 19:40

Dobrá správa pre športovcov. Do bazénov aj fitnesscentier by mohli pustiť viac ľudí

To, či a ako sa napokon pravidlá uvoľnia, bude na rozhodnutí vlády.

Dobrá správa pre športovcov. Do bazénov aj fitnesscentier by mohli pustiť viac ľudí
Zdroj: Reuters

Pravidlá pre šport by sa mohli už čoskoro uvoľniť. Pre televíziu Markíza to potvrdil štátny tajomník rezortu školstva pre šport Ivan Husár.

Zástupcovia rezortu sa na tom mali dohodnúť dnes s členmi konzília odborníkov. Finálne rozhodnutie však bude na vláde. Tá by mala o uvoľnení pravidiel rokovať už na svojom tohto týždňovom zasadnutí. 

Viac ľudí by sa po novom mohlo dostať do bazénov aj fitnesscentier. Pre 25-metrové bazény by mala platiť kapacita 24 osôb, pre veľké 50-metrové bazény by to bolo 48 ľudí.

Podľa Husára chceli vyriešiť aj to, aby vo fitnesscentrách mohlo byť viac ako šesť ľudí. Podľa neho sa pri súčasnom nastavení neoplatí otvárať veľké prevádzky.

Pravidlá pre ne by sa mali odvíjať najmä od veľkosti plochy a teda by platilo len obmedzenie počtu osôb na metre štvorcové. 

Pri menších fitnesscentrách by bola kapacita obmedzená na maximálne desať ľudí.

Štátny tajomník potvrdil, že prioritou je aj riešenie žiackych a mládežníckych súťaží, ktoré by sa rovnako mohli za prísnych podmienok obnoviť najmä v individuálnych športoch ako je tenis.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.