Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.05.2021, 00:21

Oddnes platí ďalšia zmena. Vo väčšine okresov sa netreba preukazovať testom

Vo väčšine okresov Slovenska sa od pondelka netreba preukazovať testom na Covid-19. Krajina sa po novom delí na dve časti – na bordovú a červeno-ružovú.

​Cez deň sa v okresoch v prvom a druhom stupni varovania, teda v ružových a červených okresoch, nie je potrebné preukazovať negatívnym výsledkom testu, keďže pre ne cez deň neplatí zákaz vychádzania.

Testom sa však budú ľudia musieť preukázať v čase od 21.00 h až do 1.00 hod. rána.

Vtedy totiž platí v týchto typoch okresov zákaz vychádzania. V ružovom okrese stačí 21-dňový test a v červenom 14-dňový test. Je možné sa v tomto čase preukázať aj iným dokladom o výnimke.

Jedinou výnimkou je vstup študentov vybraných odborov do priestorov a zariadení vysokých škôl. A to výlučne pre čas od 21.00 hod. do 1.00 hod. Tu sa naďalej bude vyžadovať negatívny test nie starší ako sedem dní alebo doklad o výnimke, keďže v tomto čase platí zákaz vychádzania pre tieto okresy.

V okresoch s tretím stupňom varovania, teda v bordových, platí zákaz vychádzania od 5.00 hod. do 1.00 hod. nasledujúceho dňa.

Pravidlá pre vstup do prevádzok a pracovísk v okresoch v tomto stupni varovania zostávajú tak, ako boli. Pri vstupe do prevádzok bude potrebné preukazovať sa negatívnym výsledkom testu, ktorý nie je starší ako sedem dní, prípadne iným dokladom o výnimke.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.