Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.05.2021, 08:33

Kollár: Slovensko patrí do Únie, odmietam však odovzdať ďalšie kompetencie do Bruselu

Za prínos Únie označuje šéf parlamentu najmä štyri slobody, zároveň vyzdvihuje najväčší stimulačný balík v histórii.

Kollár: Slovensko patrí do Únie, odmietam však odovzdať ďalšie kompetencie do Bruselu
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Slovensko patrí do Európskej únie. Pri príležitosti 17. výročia vstupu Slovenska do EÚ to vyhlásil predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina), ktorý však naďalej odmieta odovzdávanie ďalších kompetencií do Bruselu. Uviedla to jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

Za prínos Únie označuje šéf parlamentu najmä štyri slobody, a to voľný pohyb osôb, tovarov, kapitálu a služieb, ktoré sú základným kameňom spoločného trhu.

"Vďaka Európskej únii sa na Slovensku vybudovalo množstvo projektov, čo predseda vníma ako pozitívum, keďže tým došlo k modernizácii celej krajiny naprieč rôznymi odvetviami," povedala Jurcová.

Kollár zároveň vyzdvihuje najväčší stimulačný balík v histórii, ktorý je určený na plán obnovy. Tieto financie vníma ako odrazový mostík pre Slovensko, najmä po období pandémie nového koronavírusu, keď je podľa neho nevyhnutné naštartovať reformy, ktoré pomôžu mnohým rodinám i krajine.

Predseda parlamentu však naďalej odmieta odovzdávanie ďalších kompetencií do Bruselu. "Niektoré aktivity či snahy Únie obmedzovať možnosti jednotlivých členských štátov sú z jeho pohľadu neprijateľné," priblížila Jurcová. Súčasné nastavenie považuje Kollár za dostatočné a vidí to ako najvhodnejší variant.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.