Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.04.2021, 16:00

Očkovanie mladých: Matovič poslal odkaz Lengvarskému, varuje pred nemilosrdnými následkami

Ak by bol čo i len jeden tínedžer zaočkovaný Pfizerom či Modernou skôr ako starí alebo chronicky chorí ľudia, išlo by podľa Igora Matoviča o blamáž.

Úplné zlyhanie, ktoré by malo nemilosrdné následky. Tak sa v statuse na Facebooku vyjadril k tomu, že 16 a 17-roční ľudia dostali už krátko po prihlásení do Čakárne termín na očkovanie minister financií a predseda OĽaNO Igor Matovič.

"Verím, že Ministerstvo zdravotníctva nepripustí blamáž, aby ešte predtým ako budú zaočkovaní starí ľudia a chronicky chorí, ktorí chcú byť zaočkovaní, bol začkovaný čo i len jeden 16-17 ročný tínedžer Pfizerom či Modernou," napísal Matovič

Išlo by podľa neho o "znak úplného zlyhania zdravého rozumu, ministerstva a malo by patričné a nemilosrdné následky." Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský je nominantom práve Matovičovho hnutia.

Na záver statusu dodal, že to radšej píše verejne, "aby neboli zase nejaké trápne výhovorky."

"Nie je to úplne fajn, ale stať sa to môže," reagoval na to Lengvarský. "Zaléži to od situácie v okresoch, možností očkovacích centier a záujmu občanov," doplnil minister. Viac informácií o téme podľa vlastných slov nemá, chce sa na to pýtať.

Mnohí mladí ľudia vo veku od 16 do 18 rokov, pre ktorých sa Čakáreň otvorila len v stredu, sa už dostali v očkovaní na rad, hoci stále je v nej množstvo starších ľudí, ktorí na termín ešte len čakajú. Ide pritom o jednu z najmenej pandémiou ohrozených skupín obyvateľstva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.