Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2021, 16:55 Aktualizované dňa 29.04.2021 o 17:46

Heger: Vražda Róberta Remiáša je hlbokou jazvou našej demokracie

Príhovor premiéra Eduarda Hegera k 25. výročiu smrti Róberta Remiáša.

Vražda Róberta Remiáša je hlbokou jazvou našej demokracie, vyhlásil Eduard Heger pri príležitosti 25. výročia smrti Róberta Remiáša.

"Na tomto mieste zhorel vo svojom aute mladý človek. Bol takto brutálne zavraždený pre výstrahu, aby sa umlčali svedkovia únosu syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča. Vrahovia Róberta Remiáša sú stále na slobode a to je ďalšia tragédia," povedal premiér. 

Verí, že na Slovensku nastáva éra spravodlivosti, ktorá prinesie, že objednávatelia aj vykonávatelia budú nakoniec postavení pred súd. "Jeho obeť nás poháňa k nekompromisnému boju so zlom vždy a za každých okolností. Iba preto že tento boj nikdy nevzdáme, zlo nikdy nezvíťazí," doplnil Heger.

​Na vražde sa mal podľa pôvodného obvinenia podieľať aj niekdajší bos sýkorovcov Miroslav Sýkora. V čase vznesenia obvinenia údajným páchateľom však už bol viac rokov mŕtvy, a tak ho polícia nemohla stíhať.

Remiáš zomrel 29. apríla v roku 1996 pri výbuchu svojho auta. Bývalý policajt slúžil ako spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom a niekdajším novinárom Petrom Tóthom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.