Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2021, 13:26

Ak laborátorium v Maďarsku potvrdí bezpečnosť Sputnika, môžeme ním očkovať, povedal Heger

Ak Rusi budú chcieť, aby sme počkali týždeň, kým si vyhodnotia testy, tak potom je to podľa premiéra na ich dohode s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

Ak maďarské laboratórium v Budapešti potvrdí bezpečnosť vakcíny Sputnik V, tak ňom budeme môcť na Slovensku začať očkovať. V relácii Braňo Závodský Naživo na rádiu Expres to povedal premiér Eduard Heger.

​"Pre nás je dôležité to testovanie v maďarskom certifikovanom laboratóriu. Čakáme na tieto výsledky, to bude dôležitý parameter pre ministra zdravotníctva, aby vedel tú šaržu prepustiť," povedal Heger.

Dodal, že ak Rusi budú chcieť, aby sme počkali týždeň, kým si vyhodnotia testy, tak potom je to na ich dohode s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

"Ale ak maďarské laborátorium povie, že vakcína je bezpečná, tak ja nemám dôvod im nedôverovať a nie je dôvod pochybovať," skonštatoval Heger.  Premiér povedal, že má prísľub od ministra zdravotníctva, že zmluva o nákupe vakcín Sputnik bude zverejnená v najbližších dňoch.

Ministerstvo zdravotníctva začiatkom týždňa informovalo, že 600 dávok vakcíny Sputnik V si ruská strana zo Slovenska odvezie na vlastnú kontrolu.

​Kontrola vakcín má trvať jeden mesiac a definitívne rozhodnutie o očkovaní Sputnikom u nás padne podľa rezortu zdravotníctva až po ukončení kontroly.

Slovensko si objednalo dva milióny vakcín Sputnik V. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii, ktoré vyústilo do rekonštrukcie kabinetu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.