Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.04.2021, 13:20 Aktualizované dňa 29.04.2021 o 15:06

Heger pomenoval kľúčové piliere programového vyhlásenia vlády

Eduard Heger zdôraznil, že pre vládu naďalej zostáva kľúčovým efektívny boj s daňovými únikmi a praním špinavých peňazí

Kľúčovým pilierom programového vyhlásenia vlády je obnova Slovenska po pandémii, povedal premiér Eduard Heger na brífingu.

Prvý základný pilier je boj proti korupcii. "Pretože nulová tolerancia ku korupčnému správaniu je základným predpokladom k fungujúcej demokratickej krajine.
Druhý dôležitý parameter je, že vláda sa bude správať ako zodpovedný hospodár. Prioritou vlády je návrat k zdravým verejným financiám," povedal Heger.

Heger zdôraznil, že pre vládu naďalej zostáva kľúčovým efektívny boj s daňovými únikmi a praním špinavých peňazí a a transparentnosť pri nakladaní s verejnými zdrojmi. "Pretože sú to zdroje občanov, ktoré sú zverené do rúk politikov, aby s nimi nakladali v prospech občanov," tvrdí premiér.

"Máme pripravenú kompletnú mapu plánu obnovy Slovenska. Programové vyhlásenie vlády je vyjadrením túžby zásadnej zmeny v spravovaní Slovenska," vyhlásil premiér.

Heger na brífingu pomenoval aj úlohy, ktoré sa im za rok vládnutia podarilo splniť. "Za uplynulý rok sme zrealizovali významnú časť reformy justície. Prijali sme novú bezpečnostnú stratégiu. Priznali sme viac ako stotisíc ženám, ročníky 1957 až 1963 obdobie výchovy detí do dôchodku. Zaviedli sme tehotenský príspevok 200 eur od štvrtého mesiaca tehotenstva. Zrušili sme doplatky za lieky pre ťažko zdravotne postihnutých a detí do šesť rokov. Prijali sme balík viac ako sto opatrení na zníženie byrokracie pre podnikateľov, takzvané kilečko," vymenoval Heger.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.