Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.04.2021, 14:55

Zmeny v Čakárni: Vakcíny budú prideľované automaticky, výber očkovacieho miesta sa ruší

Po novom si ľudia budú v Čakárni vyberať len okres, v ktorom sa chcú dať zaočkovať.

Zmeny v Čakárni: Vakcíny budú prideľované automaticky, výber očkovacieho miesta sa ruší
Zdroj: TASR/Branislav Caban

Vakcíny budú prideľované automaticky. To je jedna zo zmien, ktoré nastanú v Čakárni slúžiacej na prihlasovanie na očkovanie proti koronavírusu od zajtra, kedy sa má aplikácia otvoriť pre všetkých záujemcov vo veku nad 16 rokov.

"Občan vyplní formulár so základnými údajmi, ale nebude si pritom vyberať vakcínu. Tá mu bude na základe algoritmu podľa platnej vyhlášky pridelená," priblížil na tlačovej konferencii ministra zdravotníctva Vladimára Lengvarského riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Róbert Suja.

Po novom si okrem toho ľudia nebudú v Čakárni vyberať konkrétne vakcinačné miesta, ako je to dnes. Ale len okres, v ktorom sa chcú dať zaočkovať. Podľa Suju ostala veľká skupina ľudí, ktorí si zvolili len jedno vakcinačné miesto.

Od zajtra budú do algoritmu zapracovaní aj chronicky chorí, doplnil Suja.

Postupnosť bude: Kritická infraštruktúra, starší ako 70 rokov, starší ako 65 rokov a chronické choroby prvý stupeň, starší ako 60 rokov a chronické choroby druhý stupeň a potom to ide následne podľa veku. (Aké diagnózy sú v prvom a druhom stupni chronických chorôb, sa dočítate tu)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.