Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2021, 12:07

NAKA si predvolala Jahnátka: Ani som nepochopil, k čomu som bol vypovedať

Vyšetrovateľ Ľubomírovi jahnátkovi podľa jeho slov prečítal svedeckú výpoveď, ktorá bola zameraná na vyhrážky voči jeho osobe.

NAKA si predvolala Jahnátka: Ani som nepochopil, k čomu som bol vypovedať
Zdroj: Peter Mayer

Exminister hospodárstva Ľubomír Jahnátek vo štvrtok na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v budove Prezídia Policajného zboru nevypovedal k mediálne známym kauzám, ale k vyhrážaniu na jeho osobu.

"Ja si tie mená nepamätám"

Médiám to po približne dvojhodinovej výpovedi potvrdil bývalý minister s tým, že nekonkretizoval, o aké vyhrážanie malo ísť.

"Priznám sa, že celkom som ani nepochopil, k čomu som bol vypovedať. Bola tam nejaká vec, čo sa týkala toho, či sa mi niekto vyhrážal. Mne tie mená ani nič nehovorili. Ja si tie mená nepamätám a ani to nie je pravda. Nikto sa mi nevyhrážal," povedal Jahnátek.

Vyhrážky voči jeho osobe

Vyšetrovateľ mu podľa jeho slov prečítal svedeckú výpoveď, ktorá bola zameraná na vyhrážky voči jeho osobe.

"Ja som to hneď poprel a ostatné všetko bola formálna stránka. Bola to len vyhrážka, nič tam viac nebolo. Ja neviem, čoho sa to malo týkať, ani som nepochopil, načo som tu bol. Nebolo tam ani napísané, kedy sa mi mal niekto vyhrážať," zdôraznil Jahnátek.

Dodal, že to nesúviselo s ani jednou osobou, ktorá bola obvinená v počas minuloročných akciách NAKA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.