Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2021, 12:22

Programové vyhlásenie vlády bude na poslednú chvíľu. Ministri si schválili odklad

Vláda Eduarda Hegera potrebuje získať podporu parlamentu do konca apríla.

Programové vyhlásenie vlády bude na poslednú chvíľu. Ministri si schválili odklad
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Programové vyhlásenie vlády (PVV) príde do Národnej rady zrejme až koncom budúceho týždňa. Vláda Eduarda Hegera (OĽANO) musí s programom predstúpiť pred parlament do 30 dní od svojho vymenovania a požiadať ho o vyslovenie dôvery. Hegerov kabinet bol vymenovaný 1. apríla.

Členovia vlády mali do 14. apríla vypracovať a predložiť premiérovi návrhy do PVV. Vychádzať majú z programu vlády Igora Matoviča (OĽANO).

Predstavitelia koaličných strán uviedli, že návrhy ministrov do PVV sa pripomienkujú, pričom má o nich hovoriť ešte koaličná rada a do parlamentu by mala vláda so svojím programom prísť v závere budúceho týždňa.

Dnes bol pri tom termín na prerokovanie PVV na vláde. Ministri si však schválili, že bude členom kabinetu predložený až do 28. apríla, zrejme tak o ňom budú rokovať až na zasadnutí budúci týždeň.

V NR SR sa k programu vlády očakáva diskusia. Následne budú poslanci hlasovať o tom, či Hegerovej vláde vyslovia dôveru.

sum luc mia

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.