Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.04.2021, 16:00 Aktualizované dňa 21.04.2021 o 17:40

Uvoľňovanie opatrení: Heger oznámil otvorenie terás a fitnescentier

Fitnescentrá budú môcť vpustiť maximálne šesť ľudí s potvrdením o negatívnom teste v jednom čase.

Od pondelka 26. apríla sa budú môcť otvoriť terasy reštaurácií a ďalších podnikov.

Rovnako sa budú môcť otvoriť fitnescentrá pre maximálne šesť ľudí v jednom čase s potvrdením o negatívnom teste, pričom musí byť dodržené obmedzenie jedna osoba na 15 metrov štvorcových.

O druhej tohtoročnej vlne uvoľňovania opatrení na spomalenie šírenia koronavírusu na tlačovej konferencii po rokovaní vlády informoval premiér Eduard Heger. Prvá, v rámci ktorej sa otvorili napríklad obchody či hotely, bola ohlásená minulý týždeň a začala platiť od pondelka 19. apríla.

Na terasách reštaurácií majú byť medzi stolmi dvojmetrové povinné rozostupy "s tým, že minimálne dve steny zostanú voľné, ak dôjde k polozastrešeniu týchto priestorov".

"Je to dôležitý míľnik, ktorý sme dosiahli," skonštatoval Heger. Upozornil, že treba však byť obozretný, keďže nový koronavírus sa šíri hlavne po zložení rúška či respirátora, čo sa týka reštaurácií aj fitnescentier. Pripomenul, že situácia s pandémiou ešte nie je vyhratá. "Najlepšie zvládame boj proti pandémii, keď bojujeme spolu," doplnil.

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár verí, že Slovensko vidí "koniec tunela", apeluje však na pokračujúcu obozretnosť a opatrnosť. "Predčasné, nepremyslené uvoľňovanie by sa mohlo vypomstiť, ukazuje to príklad z Nemecka," uviedol.

Ocenil súdržnosť koalície pri nastavovaní nových podmienok. "Tieto opatrenia sú aj testom pre našu koalíciu, ako sa dokážeme zhodnúť," dodal predseda SaS Richard Sulík.

Líderka za ľudí Veronika Remišová zdôraznila, že vláda vypočula názor odborníkov.

"Práve oni nás žiadali, aby uvoľňovanie bolo uvážlivé a nespôsobilo nútené znovuzavedenie obmedzení," zdôraznila. Zlepšujúce sa situácia dáva podľa nej priestor prehodnotiť aj testovaciu stratégiu. Je presvedčená, že ďalšie uvoľňovanie a otváranie ekonomiky určí nielen dodržiavanie platných opatrení, ale ja zvýšenie zaočkovanosti proti ochoreniu COVID-19.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.