Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2021, 10:03

Vodiči bratislavskej MHD už nebudú musieť nosiť povinne respirátor

Šéf podniku poukazuje na vyhlášku, na základe ktorej môže zamestnávateľ od pondelka zmierniť podmienky nosenia respirátora v práci.

Vodiči bratislavskej MHD už nebudú musieť nosiť povinne respirátor
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vodiči bratislavskej mestskej hromadnej dopravy nebudú musieť od pondelka počas svojej služby nosiť povinne respirátor.

Budú však musieť mať prekryté nos a ústa ochranným rúškom. Na sociálnej sieti o tom informoval predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava Martin Rybanský.

Šéf podniku pritom poukazuje na vyhlášku, na základe ktorej môže zamestnávateľ od pondelka zmierniť podmienky nosenia respirátora v práci.

"DPB počas pandémie vždy rešpektoval zákon a pravidlá, ale ihneď po zverejnení spomínanej vyhlášky som kolegom navrhol zmenu v podobe povolenia nenosiť respirátor na pracovisku," uviedol Rybanský. Obzvlášť náročné je podľa neho v respirátore dýchať pri väčšej záťaži.

"Odkrútiť desaťhodinovú službu za volantom s respirátorom je až obdivuhodné," skonštatoval. Na základe dohody tak už nebudú respirátory na pracovisku pre zamestnancov DPB povinné, prekrytie horných dýchacích ciest rúškom však zostáva naďalej v platnosti.

Bratislavský dopravný podnik zároveň ohlásil otvorenie všetkých svojich predajní.

Po štyroch mesiacoch si tak môžu cestujúci osobne vybaviť predplatné cestovné lístky, kredit elektronickej peňaženky, vystavenie bezkontaktnej čipovej karty či reklamácie na elektronickú peňaženku alebo bezkontaktnú čipovú kartu i iné služby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.