Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.04.2021, 13:42

Výnimka z obmedzenia pohybu platí po prekonaní covidu 180 dní

Kontrolné orgány budú usmernené, aby rešpektovali potvrdenia o prekonaní ochorenia covid-19, ktoré nie sú staršie ako 180 dní.

Výnimka z obmedzenia pohybu platí po prekonaní covidu 180 dní
Zdroj: Reuters

Obmedzenie pohybu zákazom vychádzania sa nevzťahuje na osoby, ktoré sa preukážu potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, nie starším ako 180 dní. Informovali o tom z tlačového odboru Úradu vlády.

Úrad vlády a Úrad verejného zdravotníctva evidujú nesúlad medzi piatkovým uznesením vlády a vyhláškou hygienikov.

​Vláda stanovila lehotu platnosti potvrdenia o prekonaní ochorenia covid-19 na 90 dní, Úrad verejného zdravotníctva vo vyhláške na 180 dní.

"K odstráneniu nesúladu príde na najbližšom zasadaní vlády SR v stredu 21. apríla tak, že časový interval potvrdenia po prekonaní COVID-19 sa predĺži z 90 na 180 dní," doplnili. Zdôraznili, že príslušné kontrolné orgány budú do tohto času usmernené, aby rešpektovali potvrdenia o prekonaní ochorenia covid-19, ktoré nie sú staršie ako 180 dní.

"ÚV SR postupoval pri tvorbe uznesenia vlády v zmysle schválených dokumentov, ktorým bol i záver Pandemickej komisie vlády SR zo dňa 14. apríla 2021," spresnili s tým, že hygienici pri tvorbe vyhlášky vychádzal z najnovších odporúčaní konzília odborníkov a medzinárodných zdravotníckych inštitúcií.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.