Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2021, 16:25

Pri prvej výjazdovej vakcinácii pacientky bol aj minister zdravotníctva

Trnavský kraj ohlásil ako prvý výjazdové očkovanie klientov pobytových zariadení sociálnych služieb, imobilných a ďalších občanov vo veku nad 70 rokov v domácnostiach, ktorí majú problém dostaviť sa na očkovanie.

Pri prvej výjazdovej vakcinácii pacientky bol aj minister zdravotníctva
Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák

Prvou zaočkovanou klientkou prostredníctvom výjazdovej očkovacej jednotky Trnavského samosprávneho kraja bola pacientka Beáta Janíková z Trnavy, miestnej časti Modranka.

Očkovací tím ju navštívil v piatok popoludní v jej domácnosti, pretože je imobilná po prekonaní ťažkej formy ochorenia COVID-19 a dlhodobej hospitalizácii a prejavila záujem byť zaočkovaná.

Pri premiérovej mobilnej vakcinácii spolu s očkovacím tímom prišiel aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) a Jozef Viskupič, predseda TTSK, ktorý mobilné očkovanie zastrešuje.

Z Modranky spolu odišli do Denného stacionára Comitas na Beethovenovej ulici v Trnave, kde vakcínu konzorcia Pfizer/BioNTech dostalo ďalších 35 klientov a obaja predstavitelia sa s niektorými z nich stretli.

TTSK v stredu ohlásil ako prvý z krajov výjazdové očkovanie klientov pobytových zariadení sociálnych služieb, imobilných a ďalších občanov vo veku nad 70 rokov v domácnostiach, ktorí majú problém dostaviť sa na očkovanie.

Minister Lengvarský ocenil všetky samosprávne kraje združené v SK8 za to, že chcú nájsť spôsoby, ako zvýšiť percento zaočkovanosti v týchto skupinách občanov.

Povedal, že rezort zdravotníctva hľadá možnosti, ako krajským samosprávam kompenzovať vzniknuté náklady.

TTSK počíta pri činnosti výjazdových očkovacích jednotiek s úzkou spoluprácou so všeobecnými lekármi a tiež starostami v obciach. Neskôr by mali prísť na rad aj ľudia z marginalizovaných lokalít.

Viskupič informoval, že v rámci koordinácie očkovania proti ochoreniu COVID-19 TTSK po zriadení troch veľkokapacitných očkovacích centier v Trnave, Dunajskej Strede a Skalici zaočkoval už 41-tisíc ľudí.

Počas tohto víkendu bude očkovať oba dni v Trnave a v sobotu v ostatných dvoch mestách spolu 7200 ľudí a ďalších 350 zdravotne znevýhodnených vo veku od 18 rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.