Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2021, 15:05

Pellegrini vyjadril svoje podozrenie, prečo Rusi od nás žiadajú vrátiť Sputnik V

Šéf strany Hlas-SD žiada premiéra Eduarda Hegera, aby odvolal z funkcie Igora Matoviča.

Pellegrini vyjadril svoje podozrenie, prečo Rusi od nás žiadajú vrátiť Sputnik V
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ak premiér Eduard Heger neodvolá z funkcie vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO), jeho odvolanie budú iniciovať nezaradení poslanci združení v mimoparlamentnej strane Hlas-SD na jednej z prvých parlamentných schôdzí po vyslovení dôvery vláde.

Oznámil to predseda strany Peter Pellegrini počas štvrtkovej tlačovej konferencie.

Strana tak reaguje aj na štvrtkové vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej o tom, že dôvodom požiadavky z ruskej strany na vrátenie vakcín Sputnik V nebolo testovanie v necertifikovanom laboratóriu, ale iná skutočnosť.

​Pellegrini vyjadril podozrenie, či dôvodom na vrátenie vakcíny náhodou nebolo to, že za ne Slovensko do výzvy nezaplatilo.

Žiada preto premiéra, aby odpovedal na otázky o tom, kto podpísal zmluvu o dodávke týchto vakcín, kedy bola zmluva podpísaná, kedy došlo k úhrade za tieto vakcíny, koľko za ne Slovensko zaplatilo, k čomu všetkému krajinu táto zmluva zaväzuje a na základe čoho konkrétny človek podpísaný pod zmluvou túto zmluvu podpísal.

​​"Ak premiér nielenže nezverejní tieto zmluvy, ale nepodá ani návrh na odvolanie Matoviča z funkcie ministra financií, pretože on nielen že nezvláda funkciu ministra financií, ale ešte aj pácha obrovské medzinárodné reputačné škody tejto krajine a zdá sa, že aj ekonomické, tak chcem jasne povedať, že v blížiacom sa hlasovaní o vyslovení dôvery vláde SR (nezaradení, pozn. red) poslanci v Hlas-SD automaticky nezahlasujú za vládu Hegera, ale naozaj okamžite po tom, ako bude vyslovená dôvera tejto vláde, v ktorej bude naďalej sedieť Igor Matovič, strana Hlas-SD bude iniciovať ako jednu z prvých schôdzí návrh na odvolanie Matoviča z pozície ministra financií," uzavrel Pellegrini.

Argumentuje to tým, že Matovič zlyháva, klame v priamom prenose a takýto človek nemôže narábať s financiami všetkých daňových poplatníkov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.