Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2021, 10:50

Remišovú ostro kritizuje vlastný poslanec. Zvažuje, či koalíciu vôbec podporí

Ledecký bol štátny tajomník, z funkcie však odišiel, lebo sa mu nedarilo napĺňať agendu.

Remišovú ostro kritizuje vlastný poslanec. Zvažuje, či koalíciu vôbec podporí
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Vláda, ktorá rezignovala na regionálny rozvoj, nemá moju podporu istú. Bývalý štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Vladimír Ledecký, ktorý sa po odchode z postu vracia do parlamentu, to uviedol v súvislosti s blížiacim sa hlasovaním o vyslovenie dôvery vláde Eduarda Hegera v Národnej rade.

Na sociálnej sieti kritizoval výber svojho nástupcu na ministerstve, ktoré vedie jeho stranícka šéfka Veronika Remišová.

"Budeme sa musieť rozprávať o tom, či sme stále strana regiónov, o ktorej sme vo volebnej kampani hovorili, alebo sme ďalšou stranou do radu tých, kde sa predseda snaží o všetkom rozhodovať sám a ostatní mu len pritakávajú," napísal Ledecký, ktorý v strane pôsobí ako podpredseda.

Na ministerstve zastrešoval agendu regionálneho rozvoja. Hoci svojho nástupcu Dušana Veliča považuje za slušného človeka, nikdy sa podľa neho regiónom, a špeciálne najmenej rozvinutým, profesijne nevenoval.

K Veličovej nominácii sa podľa Ledeckého nemali šancu vyjadriť zástupcovia regiónov ani expertná skupina regionálneho rozvoja strany Za ľudí.

"Vo volebnom programe som tvoril kapitolu regionálneho rozvoja a mrzí ma, že ako bývalý štátny tajomník, ako podpredseda strany a krajský šéf strany v Prešovskom kraji som sa o nominácii dozvedel v utorok (13. 4.) v noci, zrejme rovnako ako ďalších šesť podpredsedov," skonštatoval.

Ledecký skončil vo funkcii štátneho tajomníka MIRRI SR po vlastnej žiadosti o odvolanie. Zdôvodnil ju tým, že sa mu nepodarilo presadiť svoje zámery na pomoc vylúčeným komunitám.

Pre svoje názory, postoje a dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti podľa svojich slov nenašiel vo vedení ministerstva pochopenie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.