Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2021, 11:52 Aktualizované dňa 14.04.2021 o 12:49

Vláda o uvoľňovaní rozhodne až v piatok. Dnes ešte rokuje pandemická komisia

Gröhling naznačil, že od budúceho týždňa by sa nemuseli otvoriť úplne všetky obchody.

Jaroslav Naď
Zdroj: TASR/J. Kotian

O zmenách v zákaze vychádzania v súvislosti s avizovaným uvoľňovaním opatrení má vláda rokovať v piatok. Po stredajšom zasadnutí vlády o tom informoval minister obrany Jaroslav Naď.

Minister školstva Branislav Gröhling doplnil, že dnes ešte rokuje pandemická komisia. Tá podľa neho rieši aj možné úpravy zo zákazu vychádzania, či postupné uvoľňovanie v ďalších fázach.

Gröhling naznačil, že od budúceho týždňa by sa nemuseli otvoriť úplne všetky obchody. Nechcel to však špecifikovať s tým, že konkrétne opatrenia má prezentovať minister zdravotníctva.

Opatrenia sa majú uvoľňovať od pondelka. Otvoriť sa majú všetky obchody a služby pod podmienkou dodržania 15 štvorcových metrov na jednu osobu.

Bude umožnený pohyb v prírode mimo okresu pod podmienkou testu. Umožnia sa aj bohoslužby, návšteva botanických záhrad, múzeí, otvoria sa knižnice, hotely a penzióny, bez reštaurácií. Bude možné športovať v exteriéri v maximálnom počte šiestich ľudí.

Naď sa vyjadril aj k otázke Sputnika V. Tvrdí, že sú v Rusku pripravené ďalšie zásielky vakcín pre Slovensko, ktoré sme si zatiaľ nevyzdvihli kvôli aktuálnej situácii. Verí však, že sa to čoskoro zmení.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.