Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.04.2021, 07:52 Aktualizované dňa 14.04.2021 o 09:23

Matovičovo veto na koaličnej rade? Chcel si návrhy naštudovať, obhajoval ho Krajniak

Minister práce dodal, že verí, že to Matovič stihne urobiť do piatku a schôdza bez problémov prebehne. 

Matovičovo veto na koaličnej rade? Chcel si návrhy naštudovať, obhajoval ho Krajniak
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Podľa ministra práce Milana Krajniaka je v poriadku, že Igor Matovič na koaličnej rade zablokoval všetky legislatívne návrhy. Krajniak to povedal dnes pred rokovaním vlády.

Na to, že Matovič na koaličnej rade stopol všetky poslanecké návrhy, informovali včera HN. Termín na podávanie legislatívnych návrhov na najbližšiu schôdzu parlamentu je pri tom už tento piatok. 

Krajniak tento expremiérov krok vysvetlil tým, že si ich chcel naštudovať. "Beriem to tak, že sa nimi ešte nestihol oboznámiť, chce si ich teda prejsť. Pripomienky mal len k jednému návrhu," povedal Krajniak.. Nemyslí si, že podobný postup sa bude automaticky opakovať na každej koaličnej rade.

Minister práce dodal, že verí, že to Matovič stihne urobiť do piatku a schôdza bez problémov prebehne. 

Koaličná rada navyše rokovala v zmenenom formáte. Lídri strán sa stretli oddelene od šéfov poslaneckých klubov. Podľa Krajniaka to bol čisto praktický krok, ktorý navrhol premiér Eduard Heger s cieľom rokovanie urýchliť. 

Spoluprácu nového premiéra Eduarda Hegera  s ministrom financií zatiaľ vníma ako tandem, ktorý sa dopĺňa. O Hegerovi si myslí, že sa svojej úlohy zhostil dobre a zároveň je presvedčený, že svojím osobným nastavením bude viesť kabinet inak, ako jeho predchodca.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.