Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2021, 15:23 Aktualizované dňa 13.04.2021 o 16:52

Očkovanie na Slovensku: Čakáreň otvorili pre ľudí nad 40 rokov. Zvažujú, že tam pustia všetkých

Ľuďom v dnes otvorenej vekovej kategórii je k dispozícii očkovacia látka od spoločnosti AstraZeneca.

Očkovanie na Slovensku: Čakáreň otvorili pre ľudí nad 40 rokov. Zvažujú, že tam pustia všetkých
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Štát sprístupnil v aplikácii Čakáreň očkovanie proti koronavírusu ďalšej vekovej katógii. Na stránke korona.gov.sk sa do nej môžu zaregistrovať už aj ľudia od 40 rokov. Doteraz sa na vakcínu mohli prihlásiť najmladší ľudia vo veku 45 rokov.

​Ľuďom v dnes otvorenej vekovej kategórii je k dispozícii očkovacia látka od spoločnosti AstraZeneca.

Na tlačovej konferencii o aktuálnej epidemiologickej situácii to potvrdil aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Dokonca priznal, že zvažujú aj veľkú zmenu. A to je otvorenie Čakárne pre všetkých. Ďalšie detaily nepriblížil.

Minister doplnil, že fungovať by na Slovensku mohli aj mobilné očkovacie tímy, ktoré by zabezpečovali podanie očkovacej látky napríklad imobilným pacientom.

Doposiaľ na Slovensko prišlo viac ako 1,48 milióna vakcín, z toho 920 790 bolo od spoločnosti Pfizer/BioNTech, 159 600 od spoločnosti Moderna a 403 800 vakcín od spoločnosti AstraZeneca.

Celková zaočkovanosť na Slovensku je 19,6 percenta, druhou dávkou je zaočkovaných 6,7 percenta osôb.

Do konca apríla by na Slovensko malo prísť celkovo 304 250 vakcín. Z nich 146 250 by malo byť od spoločnosti Pfizer/BioNTech. Ďalej by malo prísť 40 800 vakcín od spoločnosti Moderna, 90 8000 vakcín od spoločnosti AstraZeneca.

Štát počíta sa aj s dodávkou 26 400 jednorazových vakcín od spoločnosti Johnson&Johnson. Avšak dnes sa objavila správa, že Johnson&Johnson kvôli vyšetrovaniu zriedkavých prípadov krvných zrazenín v Spojených štátoch odkladá distribúciu svojej vakcíny proti covidu -19 v Európe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.