Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2021, 20:29

Západ Slovenska zasiahol silný vietor. Bratislavskí policajti bojujú s popadanými stromami

V okresoch Bratislava a Pezinok vydal SHMÚ od ôsmej večer výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom.

Západ Slovenska zasiahol silný vietor. Bratislavskí policajti bojujú s popadanými stromami
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vo večerných hodinách sa na západnom Slovensku zdvihol silný vietor. Ten komplikuje aj prácu bratislavských policajtov. Ako informoval hovorca KR PZ Michal Szeiff, jednotky zasahujú pri viacerých popadaných stromoch.

Najvážnejšia situácia bola v Petržalke. "Bratislavskí policajti boli vyslaní na križovatku ulíc Einsteinova Dolnozemská kde došlo z dôvodu silného nárazového vetra k pádu stromu na vozidlo Toyota. Jeho vodička utrpela pri tejto nehode ľahké zranenia," informoval hovorca polície s tým, že na odstránení stromu pracujú hasiči, polícia zatiaľ odkláňa dopravu.

Strom na auto spadol aj na ulici Na križovatkách v druhom bratislavskom okrese. Tu sa však nikto nezranil. 

Spadnutý strom spôsobil komplikácie aj hromadnej doprave. "Ten poškodil bránu na vozovni Jurajov dvor a tým došlo ku komplikáciám pri výjazde električiek z vozovne," popísal Szeiff. 

Polícia v súvislosti so zhoršeným počasím vyzvala vodičov, aby nevychádzali na cesty a v prípade, že nemajú na výber, zvýšili opatrnosť. 

V okresoch Bratislava a Pezinok vydal SHMÚ od ôsmej večer výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom. Od rovnakého času platí výstraha pred vetrom prvého stupňa pre celé západné Slovensko.

So silným vetrom treba počítať aj zajtra. 

Meteorológovia zároveň upozornili, že sa v Bratislave a okolí výrazne ochladilo a to dokonca až o 20 stupňov. 

"Z popoludňajších hodnôt teploty okolo 20 °C sa v priebehu pár hodín ochladilo na 1-3 °C a v Bratislave už miestami padá dážď so snehom, vo vyšších polohách sneží," píše SHMÚ na Facebooku. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.