Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2021, 13:28

Heger poveril Matoviča, aby v Maďarsku rokoval o posúdení vakcíny Sputnik

K rokovaniu s maďarskými partnermi Úrad vlády uviedol, že Igor Matovič má prerokovať možnosť posúdenia vakcíny Sputnik tak, aby sa vylúčili akékoľvek pochybnosti o transparentnosti a odbornosti testovania vakcíny.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) poveril ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) a ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) preverením aktuálnej dostupnosti vakcín na trhu vrátane vakcíny Sputnik V.

​Súčasne poveril Matoviča, aby v Budapešti s maďarskými partnermi prerokoval možnosť posúdenia vakcíny Sputnik. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

"Premiér Eduard Heger v záujme ochrany života a zdravia občanov má eminentný záujem na masívnej vakcinácii občanov, ktorá je podmienkou získania kolektívnej imunity. Rovnako vníma záujem občanov o očkovanie vakcínou Sputnik V," uviedol úrad s tým, že je preto povinnosťou štátu túto vakcínu zabezpečiť v požadovanom množstve a kvalite.

K piatkovému rokovaniu s maďarskými partnermi úrad uviedol, že Matovič má prerokovať možnosť posúdenia vakcíny Sputnik tak, aby sa vylúčili akékoľvek pochybnosti o transparentnosti a odbornosti testovania vakcíny.

​Úrad vlády hovorí o snahe čím skôr zastaviť pandémiu a jej negatívne dôsledky na verejné financie.

Heger zároveň ubezpečuje, že na Slovensku sa budú povoľovať iba tie vakcíny, ktoré prejdú štandardným procesom schvaľovania v certifikovanom laboratóriu, prípadne budú mať povolenie Európskej liekovej agentúry (EMA).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.