Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2021, 12:15

Matovič spomenul vysokopostavených nepriateľov. Je to najväčší konšpirátor, reaguje Pellegriniho Hlas

Hlas vyzvala premiéra Eduarda Hegera, aby zastavil toto nebezpečné konanie svojho ministra a aby si od neho vyžiadal všetky informácie o ceste do Moskvy i Budapešti.

Minister financií Igor Matovič vyhlásil, že ruská vakcína Sputnik V má na Slovensku príliš veľa mimoriadne vysokopostavených nepriateľov, ktorí robili všetko preto, aby zabránili jej použitiu na Slovensku.

Sputnik V využili podľa Matovičových slov "títo ľudia" aj na to, aby z kresla ministra zdravotníctva odišiel Marek Krajčí, ale aj on z postu premiéra.

Hlas: Matovič je najväčším konšpirátorom

Strana Hlas Petra Pellegriniho na tieto slová reagovala tým, že Matovič je dnes najväčším slovenským konšpirátorom. "Už niekoľko dní šíri bludy, v ktorých akísi záhadní "oni" na najvyšších miestach štátu vyvolali jeho odchod z kresla a zároveň spôsobili zásadné komplikácie vakcíne Sputnik," píše sa vo vyhlásení Hlasu. 

Expremiér je podľa Pellegriniho Hlasu zároveň zbabelý odpovedať na opravené otázky médií a občanov, kto mu dáva mandát na kroky, ktoré absolútne svojvoľne podniká.

"Porušuje pri tom všetky svoje kompetencie a nesmierne nebezpečným spôsobom sa zahráva s bezpečnosťou a zahranično-politickým renomé Slovenska. V priamom prenose vidíme porušovanie všetkých sľubov o zodpovednom a otvorenom vládnutí, ktoré dal Matovič ľuďom pred voľbami," píše sa v reakcii.

Výzva Hegerovi

Hlas vyzvala premiéra Eduarda Hegera, aby zastavil toto nebezpečné konanie svojho ministra a aby si od neho vyžiadal všetky informácie o ceste do Moskvy i Budapešti.

Je absolútne neprijateľné, aby Igor Matovič pokračoval vo svojich svojvoľných krokoch v zahraničnej politike a odmietal o nich informovať tak najvyšších ústavných činiteľov, ako aj slovenskú verejnosť.

Kauza okolo Sputnik V

Slovensko nakúpilo dva milióny vakcín Sputnik V. Bývalý minister zdravotníctva Krajčí udelil následne na používanie vakcíny, ktorá nie je registrovaná Európskou liekovou agentúrou, výnimku. Nákup vyvolal pnutie vo vládnej koalícii, ktoré vyústilo do rekonštrukcie kabinetu.

ŠÚKL tento týždeň informoval, že mu výrobca Sputnika V približne nedodal 80 percent dát nevyhnutných na jeho zhodnotenie. Šéfka ústavu Zuzana Baťová spresnila, že prijatie záveru o pomere prínosov a rizík neumožnili nedostatok a nekonzistentnosť údajov.

ŠÚKL zároveň deklaruje, že nebol nikým zodpovedným za dovoz ruskej vakcíny upozornený na to, že by malo testovanie v Slovenskej akadémii vied údajne porušovať utajenú zmluvu s ruským výrobcom. Ústav poznamenal, že oficiálna sieť laboratórií EÚ kontroluje kvalitu vakcín registrovaných v Únii, pričom vakcína Sputnik V nie je ani na Slovensku, ani v EÚ registrovaná a jej použitie bolo povolené

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.