Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2021, 21:35

Matovič: Je pravdepodobné, že o Sputnik prídeme

Podľa Igora Matoviča dochádza k snahe znemožniť použitie ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensku.

Matovič: Je pravdepodobné, že o Sputnik prídeme
Zdroj: TASR/Dano Veselský

"Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta, len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku! Vraj."

Napísal večer na sociálnej sieti expremiér a nový minister financií Igor Matovič. 

Podľa Matoviča nestačila "exemplárna poprava Mareka Krajčího", ako aj "jeho hlava."

Zdržanie v nabehnutí na očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V podľa je podľa neho cielené a má "úplne znemožniť" jeho použitie na Slovensku. 

To považuje za cynické a chladnokrvné. "Bez ohľadu na 500-tisíc ľudí, ktorí sa inou vakcínou ako Sputnikom ani nezaočkujú," dodal.

"Zatiaľ budem mlčať, ako týždne doteraz a sústredím sa na podstatu, zabrániť tomu, aby sme o Sputnik definitívne prišli. Čo je v tejto chvíli, bohužiaľ, najpravdepodobnejší scenár," tvrdí Matovič. 

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes oznámil, že o tom, či pustí ruskú vakcínu Sputnik V do klinického testovania a na očkovanie na Slovensku, rozhodne až po konečnom stanovisku od Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

"Ak bude vyhovujúce, prijmem konečné rozhodnutie," povedal dnes minister. Očakáva, že rozhodnutie by mohlo padnúť začiatkom budúceho týždňa.

Ústav sa včera vyjadril, že nemôže bez dostatočných dôkazov prijať odborné stanovisko k pomeru prínosov a rizík Sputnika.

Dôvodom sú chýbajúce údaje od výrobcu, nekonzistentnosť liekových foriem a nemožnosť vzájomne porovnávať šarže používané v rôznych štúdiách a krajinách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.