Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.04.2021, 18:01

Šíri sa návod, ako sa predbehnúť pri očkovaní. Droba to v reakcii odsudzuje

Takýto prístup podľa župy veľmi zaťažuje kapacity vakcinačného centra a je na úkor rýchleho priebehu očkovania.

Šíri sa návod, ako sa predbehnúť pri očkovaní. Droba to v reakcii odsudzuje
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Bratislavský samosprávny kraj upozorňuje, že internetový návod, ako sa nedovoleným spôsobom prihlásiť na očkovanie vo veľkokapacitnom centre Bratislavského kraja, nefunguje. Tvrdí, že všetkých, ktorí sa takto skúšali dostať k očkovaniu, odmietli.

Kraj hovorí o zneužití systému a apeluje na ľudí, aby tak nerobili a nezaberali miesto iným, ktorí majú na to nárok. Informovala o tom hovorkyňa bratislavskej župy Lucia Forman.

"Od včera sa šíri internetom postup, ako sa cez systém Národného centra zdravotníckych informácií prihlásiť do databázy náhradníkov na očkovanie. Uvádza sa v ňom, aby registrujúci označili, že patria ku kritickej infraštruktúre s dôvetkom, že to nikto nekontroluje," reagoval predseda kraja Juraj Droba.

Upozornil, že osoby, ktoré vedome pri registrácii zavádzajú, páchajú podvodné konanie, pre ktoré nebudú zaočkované.

"Odsudzujem takéto vedomé zavádzanie, ktoré pripravuje o vakcíny ľudí, ktorí ich nutne potrebujú a boli vyhodnotení ministerstvom zdravotníctva ako prioritné skupiny. Prosím, nezneužívajte túto situáciu, doplácajú na to tí najzraniteľnejší," uviedol Droba.

Takýto prístup podľa župy veľmi zaťažuje kapacity vakcinačného centra a zbytočne tak predlžuje čas, ktorý musia venovať podrobnej kontrole na úkor rýchleho priebehu očkovania.

Kraj upozorňuje všetkých, ktorí sa takýmto nekalým spôsobom prihlásia na očkovanie, že nielenže nebudú vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre Bratislavského kraja zaočkovaní, ale riskujú, že budú vyradení zo všetkých zoznamov vakcinačných centier kraja a prípad bude postúpený polícii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.