Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2021, 15:16

Parlament nemohol fungovať. Chýbali koaliční poslanci

Šéf parlamentu Boris Kollár sa za vzniknuté problémy ospravedlnil.

Parlament nemohol fungovať. Chýbali koaliční poslanci
Zdroj: Kancelária NR SR

Národná rada (NR) SR mala počas dňa opäť problém s nedostatkom poslancov. Pri hlasovaní o informácii z výboru o nastúpení náhradníkov nebol parlament uznášaniaschopný.

Chýbali koaliční aj opoziční poslanci. Opozícia sa však neprezentovala, aby ukázala neuznášaniaschopnosť koalície.

Tá má pritom väčšinu kresiel v parlamente. Až po ospravedlnení sa zo strany vedenia parlamentu sa prezentovali aj opozičníci a rokovanie mohlo pokračovať.

Predseda snemovne Boris Kollár (Sme rodina) zdôraznil, že sa takéto situácie nesmú opakovať. Priznal, že neúčasť poslancov je problém a je to aj zodpovednosťou koalície.

"Chcem sa ospravedlniť tomuto plénu a hlavne opozícii za to, že sme neboli schopní tu byť v plnom počte alebo aspoň v počte 76," povedal Kollár.

Zároveň ocenil, že sa pri riešení vládnej krízy napokon dohodli na zotrvaní v štvorkoalícii, lebo v trojkoalícii by to nezvládli.

Podpredseda parlamentu a opozičného Smeru-SD Juraj Blanár kritizoval koaličných poslancov. "Neprišli prejaviť ani základnú elementárnu úctu vlastným poslancom, ktorí majú skladať sľub," podotkol. Poukázal aj na to, že o 14.00 h bola naplánovaná i diskusia k predlžovaniu núdzového stavu.

Ocenil však ospravedlnenie sa podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu (Za ľudí) a šéfa snemovne Kollára, ako aj to, že si priznali vinu na strane koalície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.