Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2021, 17:33

Ledecký končí na Remišovej ministerstve, o uvoľnenie požiadal sám

Ledecký sa ako poslanec vráti do Národnej rady, zostáva tiež členom poslaneckého klubu Za ľudí. 

Ledecký končí na Remišovej ministerstve, o uvoľnenie požiadal sám
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Vladimír Ledecký (Za ľudí) končí vo funkcii štátneho tajomníka na ministerstve investícií a regionálneho rozvoja, ktorému šéfuje Veronika Remišová.

Dôvodom jeho rezignácie je to, že sa mu nepodarilo presadiť svoje zámery na pomoc vylúčeným komunitám. 

"Do politiky som vstúpil s ambíciou pomôcť regiónom, ktorých rozvoj bol u politikov roky na vedľajšej koľaji. S cieľom riešiť problémy vylúčených komunít, pred ktorými kompetentní zatvárali oči. Pre moje názory, postoje a dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti som však nenašiel vo vedení ministerstva pochopenie, preto som po ročnom úsilí požiadal pani ministerku o uvoľnenie z pozície štátneho tajomníka," napísal Ledecký na sociálnej sieti

Ako poslanec sa tak vráti do Národnej rady, zostáva tiež členom poslaneckého klubu Za ľudí. 

Ledeckému v parlamentných voľbách dalo hlas takmer 25-tisíc ľudí. V tom čase bol starostom obce Spišský Hrhov na Spiši. 

Odchod Ledeckého okomentovala aj Remišová (Za ľudí). Odchádzajúci štátny tajomník je podľa nej mimoriadne kreatívny človek, ktorého skúsenosti nielen z oblasti regionálneho rozvoja si veľmi váži.

"Pri práci na ministerstve sa aj ťažko zmierujem s úradníckou rutinou, v rámci ktorej sa niektoré veci nedajú vždy realizovať ideálne. Často musíme zladiť protichodné požiadavky a rôzne obmedzenia. Vladimírovi Ledeckému sa chcem poďakovať za všetko, čo sme spoločne za rok na ministerstve dokázali, a teším sa na ďalšiu spoluprácu," uviedla Remišová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.