Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2021, 12:48 Aktualizované dňa 31.03.2021 o 13:06

Najvyšší súd pustil na slobodu svoju bývalú podpredsedníčku

Jarmile Urbancove senát rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených sudcom pre prípravné konanie.

Najvyšší súd pustil na slobodu svoju bývalú podpredsedníčku
Zdroj: TASR/Marko Erd

Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu Jarmila Urbancová bude stíhaná na slobode. Potvrdil to Najvyšší súd, ktorý jej však rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených sudcom pre prípravné konanie. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

"Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Pezinok, z 3. marca 2021. Najvyšší súd rovnako ako súd prvého stupňa rozhodol o prepustení Jarmily U. z väzby na slobodu s tým, že jej, za ponechania dohľadu probačného a mediačného úradníka, ako aj kontroly technickými prostriedkami na určenie polohy, rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených sudcom pre prípravné konanie," priblížila Važanová.

Urbancovú, podnikateľa a konkurzného advokáta Zoroslava Kollára a expredsedu Okresného súdu Bratislava III Davida Lindtnera zadržala Národná kriminálna agentúra v rámci minuloročnej policajnej akcie Víchrica.

Dôvodom väzobného stíhania trojice obvinenej z prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu, bola obava z možného ovplyvňovania svedkov. Najvyšší súd koncom marca rozhodol, že Kkollár bude naďalej stíhaný väzobne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.