Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2021, 10:51 Aktualizované dňa 31.03.2021 o 11:55

Cesta do kostola naprieč okresmi ako argument neprejde. Heger vyzval na dodržiavanie opatrení

Výnimka zo zákazu vychádzania na individuálnu duchovnú starostlivosť nie je dôvodom na cestovanie.

Možnosť ísť za duchovnou službou nie je priepustka na cestovanie naprieč Slovenskom. Po dnešnom rokovaní vlády na to upozornil dezignovaný premiér Eduard Heger. 

Ľudí zároveň vyzval, aby výnimku nezneužívali. "Toto opatrenie je na to, aby za účelom individuálnej duchovnej starostlivosti bola poskytnutá pomoc, nie na to, aby sa zneužívali opatrenia," povedal po rokovaní vlády.

V podobnom duchu sa vyjadril aj minister vnútra Roman Mikulec. Ten pripomenul, že počas veľkonočných sviatkov budú sprísnené kontroly na hraniciach okresov a cesta na duchovnú starostlivosť nie je dôvodom na ich prekročenie. Tak by k tomu mali pristupovať aj policajti. 

To, čo presne individuálna duchovná starostlivosť znamená, musí ešte spresniť vyhláška hlavného hygienika. Heger ozrejmil, že vláda len nastavila rámec na takúto aktivitu a podrobnosti musia prísť z úradu verejného zdravotníctva. 

Ministri po rokovaní vlády zhodne apelovali na ľudí, aby sa nesnažili počas nadchádzajúcich sviatkov opatrenia obchádzať a aby v ich dodržiavaní zotrvali. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.