Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2021, 07:53 Aktualizované dňa 31.03.2021 o 10:34

Vláda rieši problémy s testami. Predĺžila ich platnosť

S testovaním počas sviatkov môže byť problém, viaceré miesta nebudú fungovať.

Platnosť testov na ochorenie covid 19 sa predĺži. S takýmto návrhom prišiel na dnešné rokovanie vlády minister vnútra Roman Mikulec. 

"Aby testy platili, aby s tým ľudia nemali problém," povedal minister. 

Testy, ktoré budú vykonané v období od 1. apríla do 4. apríla budú mať platnosť až do 11. apríla.

Mobilným odberným miestam totiž končia dnes 31. marca platné zmluvy s rezortom zdravotníctva a viaceré tak od zajtrajšieho dňa prestanú fungovať.

To, že v niektorých okresoch môže nastať problém s testovaním pripustil včera aj štátny tajomník rezortu zdravotníctva Peter Stachura. 

Navyše, kvôli nadchádzajúcim sviatkom sa rozhodli od pravidelného víkendového testovania upustiť aj viaceré samosprávy. 

Veľkému množstvu ľudí tak hrozí, že by po sviatkoch nemali platný test, bez ktorého nemôžu nastúpiť do práce, či poslať deti do školy. 

Mikulec pred rokovaním vlády zároveň požiadal ľudí, aby počas sviatkov dodržiavali opatrenia.  "Ak vydržíme, verím, že sa podarí zraziť definitívne krivku chorobnosti dole," uviedol.

Potvrdil, že polícia bude vykonávať zvýšené kontroly. "Zameriame sa jednak na hranice, ale aj na hranice medzi okresmi," doplnil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.