Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2021, 14:03

Aký bude Matovič minister financií? Remišová verí, že podobný ako Heger

Vicepremiérka na Hegerovi ocenila, že bol prísny a striktný minister.

Výstupom z koaličnej krízy by mala byť aj sebareflexia všetkých jej protagonistov, ktorá zabráni ďalším podobným situáciám už v zárodku.

Po utorkovom rokovaní vlády, na ktorej kabinet prijal uznesenie o podaní demisie, to uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí).

Zároveň vyjadrila presvedčenie, že v obmenenom zložení pod vedením nového premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) bude kabinet pokračovať v napĺňaní programového vyhlásenia vlády.

"Mali by sme ho aktualizovať, vyňať tie veci, ktoré sme naplnili. Ak by išlo o jeho rozšírenie, privítala by som aktualizáciu v oblasti inovácií," dodala.

Vicepremiérka dostala tiež otázku, aký môže byť doterajší šéf exekutívy Igor Matovič (OĽANO) na poste ministra financií.

"Ja som zažila ako ministra financií pána Hegera, že bol mimoriadne striktný a prísny smerom k rezortom. Prvýkrát po dlhých rokoch sme sa riadili pravidlom, že štát musí šetriť najskôr na sebe a potom na občanoch. Dostali sme striktné limity, kde musíme ušetriť, toho sme sa aj držali, tieto limity sme aj naplnili," priblížila.

Podľa nej je možné, že Matovič v Hegerovej línii riadenia vo funkcii ministra financií bude pokračovať. Heger podľa nej "kasu držal". "Predpokladám, že aj Igor Matovič bude držať kasu takým istým spôsobom. Však aj v doterajšej vláde spolupracoval veľmi úzko minister financií s predsedom vlády. Čo sa týka štýlu riadenia, ten iný štýl riadenia tam bude, uvidíme, ako to bude fungovať," dodala Remišová.

Vláda sa na utorkovom zasadnutí uzniesla podať demisiu prezidentke Zuzane Čaputovej. Podľa Ústavy, ak podá demisiu predseda vlády, demisiu podá celá vláda. Zároveň vládny kabinet poveril podpredsedu vlády a ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO), aby toto uznesenie vlády o podaní demisie oznámil hlave štátu.

Prezidentka Zuzana Čaputová o 16.00 h prijme demisiu premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Zostavením novej vlády poverí Hegera.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.