Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2021, 12:55

Naď ocenil prácu generála Lengvarského. Zdravotníctvo získa špičkového odborníka, tvrdí

Zároveň priznal, že ak sa Lengvarský stane ministrom bude vnímať radosť a starosť zároveň.

Generál Vladimír Lengvarský súhlasil s tým, aby bolo jeho meno navrhnuté na vymenovanie za ministra zdravotníctva. Či sa novým šéfom zdravotníctva stane je na rozhodnutí nového premiéra a prezidentky.

Pred stredajším rokovaním vlády, predchádzajúcom podaniu demisie súčasného premiéra Igora Matoviča (OĽANO), to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Zároveň priznal, že ak sa Lengvarský stane ministrom bude vnímať radosť a starosť zároveň. "Bude mi ľúto, že odchádza z čela Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku, kde odviedol výbornú prácu a musel prijať ťažké rozhodnutia, pri ktorých preukázal manažérske i ľudské kvality," povedal Naď.

"Budem však veľmi rád, že Slovensko získa takéhoto špičkového odborníka na čele ministerstva," dodal.

V rámci výmeny na poste premiéra a posledného rokovania pod vedením Igor Matoviča priznal, že zmena sa zrejme nezaobíde bez emočného momentu. "Hlavné však je, a to ma teší, že vláda bude pokračovať a že nejde ani tak o odchody, ale skôr výmenu na niektorých postoch," dodal.

To, že by odchod Matoviča z postu šéfa exekutívy mal spôsobiť vnútorné pnutie v poslaneckom klube OĽANO považuje za nepravdepodobné. "V klube sme jednotní, mali sme veľmi dobrú diskusiu, v ktorej bolo cítiť u niektorých sklamanie, že Igor Matovič už nebude premiér, ale vnímam jednotu medzi nami," dodal Naď.

V rámci zmien vo vláde mu bude chýbať Milan Krajniak, ktorý potvrdil, že po demisii sa opätovne nebude uchádzať o kreslo ministra práce. "Nepoznám presne dôvody jeho rozhodnutia, ľudsky mi však bude chýbať," povedal minister obrany vyzdvihujúc spoluprácu s Krajniakom vo vláde.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.