Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2021, 10:46

Krajniaka nahradí neznámy poslanec. Má srdce na pravom mieste, povedal o ňom exminister

Exminister práce vylúčil, že by za jeho demisiou boli problémy Vladimíra Pčolinského.

Ministerstvo práce má po Milanovi Krajniakovi viesť neznámy poslanec Jozef Hlinka. Krajniak to potvrdil novinárom dnes v parlamente.

"Je to veľmi seriózny a skúsený človek, ktorý má skúsenosti so štátnou správou. Má tie veci navnímané. Ja mu plne dôverujem," povedal o svojom nástupcovi Krajniak.

Hlinka sa podľa neho dlhodobo venoval sociálnej problematike ako poslanec a aj pred tým. "Mám s ním dlhoročnú skúsenosť a v tomto smere má srdce na pravom mieste. Bude vedieť pristupovať k robote nie len odborne, ale aj s citom," dodal Krajniak. 

Exminister práce vylúčil, že by za jeho demisiou boli problémy Vladimíra Pčolinského. Bývalý šéf SIS, ktorý momentálne sedí vo väzbe, je Krajniakov dlhoročný priateľ. 

Jozef Hlinka nahradil v parlamente Milana Krajniaka, ktorý pred rokom stal ministrom. Teraz si roly vymenia.
Zdroj: TASR/Michal Svítok
​Jozef Hlinka nahradil v parlamente Milana Krajniaka, ktorý pred rokom stal ministrom. Teraz si roly vymenia.

Informácie o tom, že by sa v tejto súvislosti mali vyšetrovatelia zaujímať aj o Krajniaka, označil za fámy. Exminister vyvrátil aj to, že by mal záujem šéfovať tajnej službe.

Krajniak podal demisiu kvôli koaličným sporom a kríze, ktorá medzi partnermi vládla. Jeho koniec vo funkcii nikto nežiadal. Exminster však tvrdí, že to urobil, aby vyslal signál partnerom. 

Neskôr vylúčil, že sa chce do exekutívy po vyriešení problémov vrátiť. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.