Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.03.2021, 13:25 Aktualizované dňa 29.03.2021 o 14:54

Fico: Koaliční partneri ustúpili šialenému návrhu. Matovičovi dali ešte väčšiu moc, ako mal doteraz

Robert Fico tvrdí, že Igor Matovič bude mať ako minister financií najsilnejšie postavenie vo vláde.

Opozičná strana Smer vyzvala prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zvážila vymenovanie doterajšieho premiéra Igora Matoviča za ministra financií v zrekonštruovanej vláde.

"Ak prezidentka toto podpíše, to je hanba na tisíc rokov. Nevzdelaný, jazykovo nezdatný, nepripravený, daňový podvodník ide za ministra financií," skonštatoval Fico.

K Eduardovi Hegerovi ako budúcemu predsedovi vlády povedal, že jeho nominácia bude viesť k "ďalšiemu zníženiu kvality vládnutia". Chaos podľa neho bude pokračovať.

Matovič bude podľa Fica ako šéf rezortu financií rozhodovať o všetkom.

Fico označil možné zasadnutie Matoviča do kresla ministra financií za šialený návrh, ktorému ustúpili všetci koaliční partneri.

Ak sa Matovič stane šéfom rezortu financií, bude podľa Fica sám rozhodovať, čo chce a nechce presadiť. "A nikto mu v tom nebude zavadzať," dodal expremiér.

"Predstavitelia ostatných strán budú ticho, lebo sú radi, že ten zlepenec dali znovu dokopy," hovorí Fico.

Tvrdí, že Matovič ako minister financií bude mať najsilnejšie postavenie vo vláde. "Matovičovi dali ešte väčšiu moc, ako mal doteraz," zdôraznil.

Bývalý minister financií Ladislav Kamenický hovorí, že Matovič sa stane najmocnejším mužom na Slovensku.

Podľa Fica nemá Matovič na funkciu ministra financií dostatočné jazykové schopnosti ani vzdelanie. Poukázal na medializované problémy premiéra s diplomovou prácou.

​"Už vidím, ako sa budú všetci ministri financií chechtať, keď tam príde tento expert nad expertov," hovorí Fico.

Premiér včera oznámil, že si vymení pozíciu s ministrom financií. "Rozhodol som sa vypovedať požiadavky, ktoré sme mali voči stranám SaS, Za ľudí, akosi na ne zabudnúť a ukázať takýmto spôsobom, že v politike nemusí platiť pravidlo kto do teba kameňom, ty do neho tiež. Nebudeme trvať na splnení ani jednej z týchto podmienok," povedal.

S novou dohodou súhlasili všetky koaličné strany. SaS ohlásila, že je pripravená sa vrátiť do vlády. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.