Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2021, 14:59

Pribudlo úmrtie po očkovaní, kde bol súvis stanovený ako možný, tvrdí ŠÚKL

ŠÚKL k strede uzavrel druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. Išlo o pacientku vo vyššom veku s viacerými chronickými ochoreniami, ktorá bola očkovaná vakcínou od spoločnosti Moderna.

Pribudlo úmrtie po očkovaní, kde bol súvis stanovený ako možný, tvrdí ŠÚKL
Zdroj: Reuters

V štatistikách hlásení podozrení na nežiaduce účinky po vakcínach proti Covid-19 pribudlo tento týždeň jedno úmrtie po očkovaní, kde bol súvis stanovený ako možný. Informovala o tom Magdaléna Jurkemíková, hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.

ŠÚKL k strede uzavrel druhý prípad možného súvisu medzi očkovaním a úmrtím. Išlo o pacientku vo vyššom veku (79) s viacerými chronickými ochoreniami, ktorá bola očkovaná vakcínou od spoločnosti Moderna.

"Príčina úmrtia bola stanovená pitvou a súvisela s chronickými ochoreniami pacientky. Vzhľadom k tomu, že vzniknuté nežiaduce reakcie po očkovaní mohli prispieť k celkovému zhoršeniu zdravotného stavu, príčinná súvislosť medzi očkovaním a úmrtím bola stanovená ako možná," uviedla Jurkemíková.

K 24. marcu eviduje ŠÚKL 2 580 hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 94 závažných, čo predstavuje 3,6 percenta.

Medzi tie závažné ŠÚKL zaraďuje dočasnú paralýzu, pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, trombózu či krátkodobú stratu vedomia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.