Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.03.2021, 11:06 Aktualizované dňa 25.03.2021 o 11:20

Zsuzsová ostáva vo väzbe do novembra, rozhodol súd

Zsuzsová je obvinená z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu pokusu.

Zsuzsová ostáva vo väzbe do novembra, rozhodol súd
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Alena Zsuzsová obvinená v kauze prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora Generálnej prokuratúry Petra Šufliarskeho zostáva vo väzbe do 3. novembra tohto roku.

Rozhodol o tom v stredu Najvyšší súd na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

"Senát 1T NS SR potvrdil rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, ktorý rozhodol o predĺžení lehoty trvania väzby u obvinenej Aleny Zs. do 3. novembra 2021. Obvinená je vo väzbe z dôvodov útekovej, kolúznej a preventívnej väzby," objasnila hovorkyňa.

"Minimálne neexistuje dôvod kolúznej väzby. Zároveň nie je logické, že by pokračovala v trestnej činnosti, teda nie je ani dôvod preventívnej väzby," zareagoval na rozhodnutie NS SR obhajca obvinenej Štefan Neszméry. Rozhodnutie odvolacieho súdu k dispozícii ešte nemá.

Zsuzsová je obvinená z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu pokusu. Bola obžalovaná aj v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

ŠTS ju minulý rok ju jeseň spod obžaloby oslobodil, rozsudok však stále nie je právoplatný. Rovnako nie je právoplatný ani 21-ročný trest, ktorý jej vlani vymeral súd v prípade vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, kde mala vystupovať ako sprostredkovateľka.

Z prípravy vrážd Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica ju obvinili v auguste 2019 a okrem nej aj Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa.

Objednávka na vraždy mala prísť na jeseň 2017 a prijať ju mala práve Zsuzsová. Podľa vyjadrení Žilinku a Šufliarskeho motívom pripravovaných vrážd mala byť ich práca.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.