Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.03.2021, 09:10 Aktualizované dňa 24.03.2021 o 10:57

Gröhling oznámil, že podáva demisiu. Pridal sa aj Korčok

Minister školstva Branislav Gröhling sa na dnešné rokovanie vlády prišiel rozlúčiť s kolegami.

Gröhling oznámil, že podáva demisiu. Pridal sa aj Korčok
Zdroj: TASR

Minister školstva Branislav Gröhling počas dnešného rokovania vlády oznámil, že sa prišiel rozlúčiť a podáva demisiu. Pridal sa k nemu aj minister zahraničia Ivan Korčok, ktorý svoju demisiu oznámil písomne premiérovi Igorovi Matovičovi.

"Podávam demisiu na funkciu ministra školstva. Oboznámil som s tým aj pani prezidentku. Som rád, že som dostal možnosť naštartovať zmeny, ktoré dostanú školstvo do 21. storočia. Mal by som však jednu prosbu, aby vzdelávanie ostalo aj naďalej prioritou nielen pri rozhodnutiach týkajúcich sa zvládania pandémie, ale aj do budúcnosti pri riešeniach, ktoré našu krajinu posunú dopredu," povedal Gröhling. 

Členovia vlády za SaS tak urobili krok, ktorý avizovali už minulý týždeň.

Počas uplynulých týždňov sa podľa vlastných slov snažil zabezpečiť, aby súčasná vládna kríza nemala dopad na fungovanie školstva. Dnešný deň využije na prípravu návratu ďalších žiakov do škôl. 

Demisiu zajtra popoludní prijme prezidentka Zuzana Čaputová a predstavitelia SaS sa následne vyjadria v súvislosti s ich budúcnosť v koalícii. 

Dnes podľa Gröhlinga nie je rozhodnuté nič. "Nikto nepovedal, že o dva dni sa vrátim. Uvidíme, čo nastane," uzavrel Gröhling.

Minister zahraničných Ivan Korčok vzhľadom na to, že sa nachádza v Bruseli, informoval písomne Igora Matoviča o svojej demisii a rozlúčil sa so svojimi kolegami. „Bolo mi potešením s vami spolupracovať, spoznať vás ako kolegyne a kolegov. Politika prináša aj takéto situácie ako dnes, keď spolu s ďalšími kolegami odchádzame z vlády. Prosím vás, aby ste pri akomkoľvek vnútropolitickom vývoji, urobili maximum pre dodržanie PVV v oblasti zahraničnej a európskej politiky,“ napísal Ivan Korčok členom vlády.

SaS už skôr avizovala, že dáva premiérovi Matovičovi do stredy ultimátum na to, aby odišiel z funkcie. Predseda SaS Richard Sulík už podal demisiu v utorok.

Urobil tak po tom, ako premiér Matovič v nedeľu oznámil ochotu odísť z funkcie a pôsobiť ako člen vlády. Určil si na to viacero podmienok, jednou z nich bol aj odchod Sulíka z vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.