Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2021, 21:18

Zastavme korupciu: Odchod Kolíkovej nie je dobrou správou, urobila viaceré dôležité zmeny

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v utorok popoludní demisiu Márie Kolíkovej.

Zastavme korupciu: Odchod Kolíkovej nie je dobrou správou, urobila viaceré dôležité zmeny
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Demisiou Márie Kolíkovej (Za ľudí) sme prišli o ministerku, ktorá bola najaktívnejším členom vlády, pokiaľ ide o prijímanie protikorupčných opatrení.

Nadácia Zastavme korupciu tak reagovala na odchod ministerky spravodlivosti, ktorý nevníma ako dobrú správu. Informovala o tom hovorkyňa nadácie Lucia Pazičová.

​Ako uviedla, ministerke možno vytknúť viaceré kroky ako napríklad spolupodieľanie sa na zmene pravidiel vo verejnom obstarávaní či počiatočné podcenenie komunikácie v prípade väzby a samovraždy bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského.

Napriek tomu nadácia zastáva názor, že jej odchod nie je dobrou správou. Podľa jej slov urobila za pár mesiacov dôležité zmeny, pričom pozitívne vníma najmä prijatie zákona na zaistenie majetku podozrivým osobám.

Kolíková prispela aj k obmene členov súdnej rady, položila základy pre vznik Najvyššieho správneho súdu a usilovala sa o reformu justície cez tzv. súdnu mapu. V spolupráci s nadáciou tiež riešila problematiku sporov o deti.

​"V tejto citlivej agende sme identifikovali priestor pre korupciu aj konkrétne podozrenia. Mala otvorený prístup smerom k verejnosti aj občianskemu sektoru," uviedla nadácia.

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v utorok popoludní demisiu Kolíkovej. Rezort spravodlivosti bude dočasne viesť vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.